Jak samodzielnie uwolnić się od samookaleczania

2014-01-20 18:39:28

Witam,
jak w tytule, chciałabym się dowiedzieć, jak sama, bez pomocy psychologa, psychoterapeuty etc. mogę uwolnić się od samookalczania. (nie mam kasy na jakieś terapie)
Zaczęło się niewinnie, jednak zaczęłam to robić regularnie, nie potrafię zrobić sobie przerwy dłuższej niż kilka dni. Znalazłam w necie książkę, w której znajdują się różne porady, ćwiczenia, które mają pomóc, jednak ani razu nie udało mi się przez nią przebrnąć do końca.
Raz miałam nadzieję, że uda mi się w ten sposób popełnić samobójstwo, ale jedyne co z tego wyszło, to jakaś parodia próby samobójczej. Staram się od siebie odsuwać myśli tego typu, ostatnio nawet lepiej mi to wychodzi.
Są jakieś metody, sposoby uwolnienia się od tego typu zachowań samodzielnie?

Witam, wydaje mi sie, że zaburzenia które powstały w relacji z innymi osobami, niestety ale wyleczyć da się jedynie też w relacji z innymi.Tym razem polecałabym jednak specjalistę, który pomoże zrozumieć to zachowanie i pomoże skutecznie sobie z nim radzić, jak też znaleźć zdrowy sposób kontrolowania siebie. Samookalecznie jest niestety autodestrukcyjną formą radzenia sobie z emocjami. Jest wiele placówek, które zajmują się pomaganiem osobom z takim problemem bezpłatnie, choć myślę, że jeśli sytuacja materialna Pani pozwala zapłacić za terapię, to warto dla siebie ponieść taki koszt. pozdrawiam.

Monika Szymańska