Ayahuasca

2012-10-25 16:58:05

Czy picie napoju przygotowywanego kiedys starodawnie przez indianskich szmanaow jest droga na wejscie sciezke okultyzmu? Chodzi mi o wywar ayahuasca

Witam. zadaje pan bardzo krótkie pytanie, chcąc być może takiej samej odpowiedzi w kategorii: tak lub nie. Nie pisze pan o sobie, więc to trudno stwierdzić, myślę jednak, że moze być to łatwa droga wejścia w uzależnienie. Zazwyczaj takie specyfiki pomagają oderwać się od rzeczywistości. Powody takich chęci mogą być różne, jednak najcześciej jest to wynikiem cierpienia w tym czego sie doświadcza w realnym życiu. Sztuczne szukanie duchowości czy przyspieszanie takiego procesu, mogą wywołać wiele szkód w psyichice, zwłascza, gdy jest ona mało stabilna. Dlatego też raczej zachęcałabym pana do poszukiwania duchowości w naturalny sposób, w życiu które jest dla pana widzialne i namacalne. Myślę, że wtedy szybciej spostrzeże pan subtelności, które dotyczą sfery duchowej, będzie to też bezpieczniejsze. Efekty, które wywołują zioła czy leki, mogą zwieść pana świadomość, pozbawić zdolności odróżniania fantazji, od halucynacji, urojeń, czy faktycznych doswiadczeń. Człowiek ma w sobie głębię, ktorą można odkrywać naprawdę długo. Niecierpliwość raczej w tym nie pomaga, a raczej zaburza naturalny rozwój i to na co człowiek może być i jest gotowy. Oczywiście pan zrobi co uważa, jednak warto się nad tym zastanawić -  jakie będą tego konsekwencje. Możliwe, że pana pytanie, to właśnie takie wątpliwości. Pozdrawiam serdecznie.

Monika Szymańska