syn nie chce chodzic do spowiedzi

2013-02-02 20:09:49

Szczesc Boze mam pytanie. Moj 13 letni syn nie chce chodzic do spowiedzi, twierdzi,ze nie zaluje swoich grzechow i ze dla niego to krepujace spwoiadac sie przed ksiedzem. Jakich argumentow uzyc, czy przymuszac go do spwoedzi, niedawno udalo mi sie zrobic,ze choc na dobranoc mowi dobranoc Panie Boze. bo jakis czas temu wogole przestal; sie modlic. pare dni temu zaczelam z moja mama wieczorem modlic sie 10 rozanca w intencji naszej rodziny, zachecam syna zeby sie wlaczyl ale nie chce, wiec sie choc w jego obecnosci pomodlimy ( spimy wszyscy w jednym pokoju, w swoich lozkach)Bardzo chcialam zeby zapisal sie i uczeszczal do takiej formacji mlodzienczej katolickiej przypominajacej oaze, ale nie wiem czy uda mi sie go naklonic. co sadzicie panstwo o tym?

Dobrze byłoby ustalić z synem jego domowe oraz szkolne obowiązki i z nich go rozliczać. Za dobrze wykonane zadania nagradzać a za zaniedbania obowiązków ograniczać przywileje. Do spowiedzi i do modlitwy nie ma co nakłaniać. Nie pisze Pani nic o jego ojcu. Byłby tu bardzo pomocny. Jeśli go brakuje, to nie ma co dziwić się obecnym trudnościom. Wiele zmieni się, gdy jakiś mężczyzna stanie się dla niego autorytetem. Warto pomyśleć, czy ktoś z krewnych lub znajomych, nie mógłby mieć na niego pozytywnego wpływu, nauczyć szacunku i odpowiedzialności. Co do spraw wiary, to jedynie cierpliwość i modlitwa z Pani strony mogą coś zdziałać. Pozdrawiam

Wojciech Żmudziński SJ

zobacz komentarze [1]