Pomoc


Nasz portal będzie wznowiony 1.10.2015

Przez ostatnie lata nasi eksperci nie odpowiadali na pytania gdyż Edukacyjna Klinika zakończyła swoją działalność. Od 1 października 2015 wznowimy naszą działalność w ramach Centrum Kształcenia Liderów i Wychowawców im. Pedro Arrupe. Wszystkich, którzy nie otrzymali odpowiedzi na zadawane pytania przepraszamy i zapraszamy na nasz portal za miesiąc.

Komu i czemu ma służyć ten portal?

Droga Internautko! Drogi Internauto!

Serwis "rozmawiamy o wychowaniu" to jezuicka strona ekspercka skierowana do każdej osoby szukającej wsparcia w trudnej sztuce towarzyszenia młodemu człowiekowi w jego rozwoju. W sposób szczególny adresujemy ją do wszystkich czytelników kwartalnika o wychowaniu BYĆ DLA INNYCH, którzy prosili o taką bezpośrednią możliwość kontaktu z ekspertami.

Jest to miejsce stawiania trudnych pytań, ale też udzielania nie zawsze wygodnych odpowiedzi, miejsce spotkania osób zaangażowanych w wychowanie młodego pokolenia. Rodzice i nauczyciele mogą uzyskać tu poradę w sprawach wychowania i nauczania, poznać stanowisko praktyków na trudne tematy dotyczące szkoły, roli rodzica i nauczyciela oraz szans i zagrożeń związanych z trudnym okresem dorastania.

Na zadane pytania odpowiadają nauczyciele, rodzice i psycholodzy związani z Centrum Kształcenia Liderów i Wychowawców im. Pedro Arrupe (Centrum Arrupe) oraz z Edukacyjną Kliniką Poradnią Profilaktyki Uzależnień. Obie placówki prowadzone są przez Prowincję Wielkopolsko-Mazowiecką Towarzystwa Jezusowego (zakon jezuitów).

Możliwość umieszczania komentarzy

Odpowiadający na pytanie może zezwolić na umieszczanie komentarzy. Zachęcamy, aby w komentarzach dzielić się swoim rodzicielskim lub nauczycielskim doświadczeniem. Administrator strony decyduje, czy przesłany komentarz może zostać opublikowany. Nie publikujemy komentarzy obrażających kogokolwiek, niekompetentnych porad psychologicznych lub pedagogicznych, reklam, manifestów ideologicznych i zaczepek trolli. 

Jak ten portal funkcjonuje?

Jest to portal ekspercki, a zatem po tym jak wypełnisz formularz, musisz poczekać aż jeden z "autorów" odpowie na postawione pytanie. Dostaniesz e-maila informującego Cię o tym fakcie. Aby nie opóźniać tego procesu, nie zapomnij poprawnie wypełnić pola formularza, a także wybrać odpowiedniej kategorii. Twoje imię i nazwisko pozostaje jedynie do wiadomości osób odpowiadających i nie jest widoczne w opublikowanym pytaniu i odpowiedzi.